Andrzej Grubba

Andrzej Grubba urodził się 14 maja 1958 roku w Brzeźnie Wielkim koło Starogardu Gdańskiego. Zdobył wiele medali na podczas międzynarodowych zawodów tenisa stołowego, jak również na zawodach europejskich.

Był jednym z najlepszych zawodników tej dziedziny sportu w historii Polski, razem z Alojzym Ehrlichem. Trzykrotnie zdobył brązowe medale na Mistrzostwach Świata – w 1989 za grę pojedynczą, w 1985 za turniej drużynowy, w 1987 za grę podwójną z Leszkiem Kucharskim. Trzykrotnie Grubba brał udział w igrzyskach olimpijskich. W 1988 zdobył Puchar Świata. W 1982 roku został Mistrzem Europy i wielokrotnie zdobywał srebro i brąz podczas Mistrzostw Europy.

Jedną z rzeczy, z których Grubba był najbardziej znany, była jego niezwykła umiejętność przerzucenia rakietki do drugiej ręki i skutecznego zagrania tą „słabszą” ręką.

Zmarł 21 lipca 2005 roku w Sopocie, z powodu raka płuc. Cztery dni później został pochowany na cmentarzu komunalnym w Sopocie.


Dla amatorów tenisa stołowego polecamy zakup dobrej rakietki do tenisa stołowego, natomiast dla bardziej zaawansowanych zawodników polecamy przyjrzeć się całej ofercie sklepu uStefiego.pl. Znajdziemy tam profesjonalny sprzęt do uprawiania tenisa stołowego taki jak buty, deski, okładziny i wiele, wiele więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *